Sicko!

SickoSicko – viena no labākajām filmām, ko esmu redzējis! Pēc filmas man tikai pieauga vēlme nošaut cūkmenu un lielāko daļu valdībā sēdošo zaglīgo šmurguļu.
Pirms kāda laika kādā LV blogā (neatceros kurā) izlasīju anotāciju, un pierakstīju nosaukumu, tjipo jānovelk. Režisors, scenārija autors un filmas galvenais varonis ir Michael Moore, par kuru laikam citi zin, bet man tas bija jaunums. Filma ir dokumentālā, bet ir izveidots sakarīgs un saistoši interesants scenārijs – ja man zvanītu telefons, es to ignorētu līdz filmas beigām!

Par ko ir filma? Pamatā par ASV medicīnisko aprūpi, bet kopumā – par uzpirkto valdību un tautas demoralizāciju itkā “attīstītā valstī”. Par to kā ASV valdība kopš dzimšanas katram cilvēkam iestāsta, ka viss ir labi. Par to kā 18000 cilvēku gadā nomirst tikai tāpēc, ka viņiem nav veselības apdrošināšana. Un tiem, kam ir apdrošināšana, bet no tās neko nesaņem. Filma norisinās arī Kanādā, Kubā, Anglijā un Francijā, kur slimnīcās nav nekādas birokrātijas, un atsevišķās vietās pat piemaksā slimniekiem, lai pietiktu autobusam līdz mājām. Biju šokēts un pārņemts ar sakudību par Anglijas un Francijas valdību – cik tur ir sakārtota sistēma un gudri cilvēki politikā!
Protams man sākumā likās, ka būs kautkāds sūda gaudojamais dokumentālais gabals par to, cik viss ir slikti un blablabla. Bet filmu nepārtraukti pavada šoka, pārsteiguma un savdabīga humora deva, kas skatītāju nelaiž vaļā!
IMDB.com portālā no 15.000 balsojumiem filmai ir 8.5 balles, un tas jau ir ļoti daudz. Es došu 9 balles/acis/kalvīšus. Iesaku visiem!

Published by

4 thoughts on “Sicko!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *