Atvaļinājums Kalifornijā


Amerika. Iespēju zeme. Ja man būtu zaļā karte, bez šaubām pazustu no Latvijas. Vismaz uz gadu sākumam. Ir gan plusi, kas fascinē, gan mīnusi, kas ikdienā spēlē uz nerviem. Bet kopumā dzīves līmenis ir krietni augstāks, protams. Lielākā daļa ikdienas labumu ir lētāk. Drēbes 2-3x lētāk, elektronika 2x lētāk, automašīnas 2x lētāk, benzīns 2x lētāk, īre varbūt nedaudz dārgāk kā Rīgas centrā, bet runa iet par mājokli okeāna tuvumā ar baseinu, džakuzi un citiem labumiem. Ceļi diezgan labi, auto nerūsē vispār, nepastāv tehniskās apskates. Noliku kalifornijas tiesības par 28 dolāriem, kas man prasīja kopā kādas 2h (ieskaitot noteikumu grāmatiņas lasīšanu).

Un klimats ir lielisks! Tiesa, no 3 pavadītajām nedēļām San Diego, kādas 5 dienas bija mākoņains un pat lija lietus, kas te esot retums. Tad bija pavēss un jāvelk džemperis. Priekš decembra tīri normāli, peldēties var uz nebēdu :) Decembrī paliek tumšs ap 16.30, gaišs ap 7 no rīta.

Negatīvās iezīmes? Laikam jau ēdiens. Burgerzeme kā nekā. Kautcik normālas veselīgas pusdienas gan sanāks kādi 15$, bet tas ir normāli. Algas taču te ir vismaz 4x lielākas nekā mūsu brīnumainajā dzimtenē. Var protams pirkt produktus un gatavot ēdienu mājās, bet mēs esam slinki un bez pavāra iemaņām, tāpēc mājās gatavotu paiku mana atvaļinājuma laikā ēdām 3 vai 4 reizes.

Nepatīk, ka visi klubi slēdzas jau 1-2 naktī. Rigā tad tikai naktsdzīve sākas. Bet tāpat klubos cilvēki arī forši – piemēram, turpat uz vietas satikta meitene mūs 3 džekus aizveda no centra uz mājām. Tas būtu tas pats, ja kāda meitene aizvestu 3 nepazīstamus džekus no Essential līdz teiksim Jelgavai vai Tukumam un paliktu ciemos.

Cilvēki – draudzīgi, nestreso. Noziedzība ļoti zema. Es pat nezinu vai noziedzību var izmērīt, ja neko nemanīju. Vlaģika kabriobembim 2 mēneši logi stāv vaļā un CD panelis neskarts! Mazliet gan krita uz nerviem, ka jebkurā veikalā ieejot uzreiz pārdevēji sveicina un piedāvā palīdzēt – pilnīgi visi. Bet tāpat tā tomēr ir vairāk pozitīva iezīme! Latvijā tev nesaka labdien, bet vazājās pa veikalu līdz un blisinās ar notrulinātu skatienu, ka tik kaut ko nenopizģī.. Latvijā atkal jāpierod pie cilvēku vienaldzības un bālajām problēmu nomāktajām sejām.

Lai nu kā, ļoti gribas atgriezties, īpaši uz Mission Beach/Pacific Beach – viens no San Diego pludmales rajoniem. Pie okeāna protams laiks ir vēsāks nekā El Cajon (rajons, kurā dzīvojām), tomēr grūti atrast laiku, kad tur nebūtu ko darīt – vienmēr var skriet vai braukt ar riteni/skrituļslidām – pa attiecīgo celiņu satiksme gan dienā ir līdzīga kaļķu ielai vecrīgā. Visu gadu var sērfot, peldēties, spēlēt basīti, tenisu, golfu, gulēt baseina kompleksos – viss zem klajas debess un turpat blakus! Un vakaros iet uz barčikiem skatīties kādu no ASV nacionālajiem sporta veidiem un iedzert ar bariņu faniem. Gandrīz visur ir bezmaksas internets, pat lidostās (eiropas lidostās vienmēr ir maksas).

Vlaģiks sarunāja, ka varu piedalīties vienā mācību lidojumā no San Diego līdz Big Bear – kalnu kūrorts Losandželosas austrumos pie ezera 3-4 km augstumā. Tieši tā, tur augšā tagad ir ziemas sezona un var snovot. Tā kā atkrīt iebildumi, ka Latvijai redz ir gan vasara gan ziema. Ņifiga mums nav, ir tikai dažas dienas gan ziemā gan vasarā ko baudīt, pārējais tāds fufelis vien ir. Bet lidojums četrvietīgā lidašīnā – fantastiska pieredze! Varēju arī klausīties visas sarunas starp pilotiem un bāzes stacijām, garlaicīgi nebija! Starp citu, pie Big Bear Lake latviešu ļimonārs Lauva ceļ mājas :) Tomēr manuprāt patīkamāk dzīvot pie okeāna un braukt uz kalniem atsevišķās dienās, kad gribas sniegu.

Bijām ar mašīnu uz Las Vegas un Losandželosu. Vispirms bijām 3 dienas Vegasā (par to atsevišķi). Atpakaļceļā nolēmām palikt Los Angeles. L.A. izrādās ir krietni tālāk no San Diego un tā pilsēta ir Milzīga, kādas 20x lielāka par Rīgu toč! L.A. nav īsti tāda centra rajona. Jāredz ir Hollywood, Beverly Hills, kas drastiski atšķiras no pārējās pilsētas. Diemžēl nebijām uz Long Beach. Bijām L.A. augstceltņu rajonā, kur tāpat nekādu baigo debesskrāpju nav. Tur iekš Staples sporta centra skatījāmies hoķi starp Los Angeles Kings un Toronto Maple Leafs. Kings sastāvā latviešu Ivanāns, kas īsti nedabūja izkauties, bet vismaz pagrūstījās un dabūja sodu :) publika aktīva, un vispār pasākums vairāk publikas izklaidei. Ik pa brīdim laukumu ar lāpstām notīra meitenes bruncīšos, skatītājus izklaidē Lauvas tērpā ģērbts fans un starp periodiem hoķi spēlē 3gadīgi bērni, ar to pašu komandu tērpiem :) Pēc hoķa devāmies mājās, jo kopā ar Vegasu bija nonstopā nodotas četrarpus dienas..

Pārējās dienas pārsvarā pavadījām mājās pie baseina/džakuzi vai braucām uz PB (pacific beach). Nesanāca apmeklēt zooparku un delfināriju, bet kopumā tāpat varenlabs atvaļinājums! Pēdējā dienā gan saplēsu fočuku, bet bildes un video tāpat kautkad būs.

Esmu atpakaļ eiropā. Atkal tas pats kultūršoks, kas pēc slovēnijas ceļojuma – kautkādi nervozi cilvēki jau Parīzes lidostā, īpaši krievu un britu tantes steidzas un visiem krīt uz nerviem ar savām sūda problēmām. ASV visiem normāls chillin garstāvoklis, ko arī cenšos piekopt Latvijā, nekur nesteidzoties. Tāpat dzīve par īsu :)

ASV un San Diego

Los Angeles

Published by

4 thoughts on “Atvaļinājums Kalifornijā”

  1. baac – shitaadus rakstus nevar lasiit – uzreiz taa pozitiivi nedaudz apskauzhu, ka tik forsh atvaljinaajums :D – kaa jau latvietei hehe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *