Cūkģīmja garants

Pēdējā laikā aizvien biežāk piesienas dažādi tipiņi (pārsvarā čigānu tautības) mēģinot notirgot “zelta” ķēdes. Parasti tas ir centrā autoostas/stacijas rajonā, bet vakar tas jau bija pie pirmās Maximas pļavniekos. Biju pārsteigts. Krāsa vien jau tām ķēdēm ir briesmīga :). Pārsvarā visiem ir viens teksts – 19 grami zelts, 40 lati, tad sienas tik ilgi klāt, kamēr jau nolaiž cenu līdz 10 latiem, pēc tam liek mierā. Kādi varētu būt rezultāti? 1) es nopērku zelta ķēdi pa 10ls 2) es nopērku “zelta” ķēdi pa 10ls 3) tipiņi savāc gan naudu gan ķēdi 4) es savācu naudu un ķēdi no tipiņiem :)

Vakar tieši skatījos 2pac runu 1992 gadā un pavilku paralēles ar vietējo stāvokli. Tā kā lielākā daļa mūsu tautas ir skopi un skaudīgi un egoistiski, tad viedoklis apmēram ir “čigānus ir jāizolē no sabiedrības, gopņiku kultūra jāiznīcina”, utt. Un katram rīdziniekam jau gēnos zemapziņā iekalts, ka maskačkā un līdzīgos rajonos labāk vienkārši nerādīties. Mani vairāk nomoca doma, kāpēc pie mums ir tik sūdīgi, ka cilvēki aiz nabadzības ir spiesti iet ielās, iesmērēt visādus sūdus, zagt, un citādi apšmaukt mietpilsoņus. Aiz laba gribas jau neviens neietu zagt, neviens par zagli nepiedzimst. Arī es jaunībā esmu darījis šādus tādus melnos darbus, bet neteikšu, ka tagad to darītu, jo apstākļi vairs nespiež.

Kas vainīgs? Problēma iespējams ir tajā, ka sabiedrība ir pārāk raiba. Gan tautības ziņā, gan sociālā stāvoklī, kas sadala tautu daudz dažādās grupās. Bet ir jābūt kādam spēkam, kas kontrolē, tur tautu kopā. Nevaru teikt, ka tā ir valstiska problēma, jo bieži vien atšķirība ir pilsētās. Piemēram, Vācijā, kur ir izteikts tautas veselīgais vidusslānis, kas var atļauties normālu māju, pietiekami svaigu auto, ir arī tā pati Frankfurte, kur stāvoklis ir apmēram tāds pats kā Rīgā. Tur tikai ir centrs pilns ar debesskrāpjiem, bet tāpat mūsu oranžo plāns iekļauj debesskrāpjus pārdaugavā tuvākajā laikā (skatīt pils. attīstības plānus), tākā droši varu teikt, ka abas pilsētas ir ļoti līdzīgas. Tāpatās arī noziedzības līmenis Sidnejā un Melnburnā – kā nakts pret dienu. Cik nu esmu bijis Ventspilī, varu teikt, ka tur tauta ir diezgan savākta un vienota. Nemanīju pilnīgi nevienu gopņiku kultūras pārstāvi. Nemanīju bomžus.

Demokrātija vienmēr ir bijusi laža un varbūt tāpēc, ka Ventspilī bija savā ziņā totalitārais režīms, tur ir diezgan sakarīga situācija. Valstī protams ir pilnīgs haoss, bet lielākā problēma ir Rīga. Nevienam valdībā, kam ir nopietna ietekme, nepiš nabadzīgo rajonu sakopšana. Un vismazāk jau šo rajonu iedzīvotāju izglītošana. Mums jau nevajag debesskrāpjus, kur deputātiem iekārtot kārtējos birokrātiskos birojus, mums nevajag stikla bibliotēkas(ir digitālais laikmets) un nevajag koncertzāles. Cik liels procents no sabiedrības apmeklēs šīs iestādes? Vai tas attaisnos ieguldītos līdzekļus? Kopā pa visiem projektiem tur sanāk miljardos. Tūristi mums jau pietiek. Tāpat arī noziedzības saglabāšana uztur tikai lielo apdrošinātāju bagātību. Un vēl redz vajagot pusmiljardu (visticamāk tāpat no mūsu kabatām) ieguldīt lidostā, lai brauktu vēl vairāk zilīši un turki, kas meklē savus izklaidējošos upurus naktsklubos. Reāli iegūst tikai tūrisma industrija, kur nauda nonāks ļoti šaurā vadošā personāla lokā. Vai nevaidzētu vispirms sakopt ielas, mazināt noziedzību, nostiprināt tautu, un tikai tad domāt par tūrismu? Es piemēram esmu Ventspils tūrists, man patīk katru gadu aizbraukt vismaz uz pilsētas svētkiem, pavazāties apkārt, jo tur ir labāk. Par to arī Lembergu mīl, bet oranžos nīst. Kāds mums ir MK prezidents? Parodija. Visjēlākā. Un vēl smieklīgāk – kāds mums ir pilsētas mērs? Par 30 štukām iegūst īpašumā zemi Jūrmalā, kas vērta vairākos miljonos. Man jau nav žēl, bet ja ņem tādos apjomos, tomēr vaidzētu darīt arī labos darbus un padomāt arī par stāvokli pilsētā, kurā tu skaities galvenais. Katru reizi kad redzu kādu no abiem “vadoņiem”, izjūtu izteiktu naidu un nicinājumu, jo katrā viņu vārdā var saklausīt ņirgāšanos. “Mēs ar visiem vienosimies”.
Tāds lūk ir cūkģīmja garants.

Ja par politiku, tad šodien atklāju 2 jaunus saitus: solijumi.lv un politika.blogiem.lv, abi arhivē solījumus un sarunas, kas notiek politikā. Pirms kāda laika tika dzīts arī šāds tāds craps iekš 600.lv..

Par ķēdīšu tirgoņiem – tiešām skumji, ka cilvēki ir spiesti nolaisties līdz tādam līmenim.

Published by

2 thoughts on “Cūkģīmja garants”

  1. Interesants raksts, kad pamodisos, uzrakstisu vairak, vietam nepiekritu par turismu uc A čavām zagt ir hobijs drīzāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published.